top of page

Koenzym Q10 – znasz jego prawdziwe właściwości?

Osoby młode nie muszą się martwić o odpowiednie stężenie koenzymu Q10, który wytwarzany jest podczas naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Natomiast osoby po trzydziestym roku życia mogą odczuć pierwsze objawy wynikające z niedoboru tego ważnego składnika. Wraz z upływem lat nasz organizm traci zdolności produkcyjne koenzymu Q10, który zaczyna powstawać w zbyt małych ilościach. Nie jest to spowodowane wyłącznie wiekiem, ale głównie odpowiada za to nieprawidłowe odżywianie np. przetworzona żywność, alkohol oraz papierosy.


 

Mało osób wie, że koenzym Q10 nie tylko odpowiada za niwelowanie zmarszczek, ale przede wszystkim jest on potrzebny całemu organizmowi człowieka. Koenzym Q10 odpowiada za prawidłowe funkcje każdej komórki, dzięki niemu zostają one prawidłowo dotlenione, ponadto niszczy wolne rodniki. Koenzym Q10 korzystnie wpływa na organy, które potrzebują dużej ilości tlenu np. serce i mięśnie szkieletowe.

Po czym poznać, że mamy niedobór Koenzymu Q10?

Przede wszystkim odczujemy znaczny spadek energii oraz witalności. Szczególną uwagę warto zwrócić na obecność chronicznego zmęczenia, obniżonej odporności, częstsze przeziębienia, a także kłopoty z mięśniem sercowym oraz mięśniami szkieletowymi. Ponadto może powstać spadek wydajności fizycznej. Koenzym Q10 powinien być spożywany przede wszystkim przez osoby aktywne fizycznie, dużo pracujące, a także osoby powyżej 30 roku życia.

Koenzym q10 obniża o 50 procent chorobowość oraz śmiertelność w wyniku niewydolności serca!

Koszt: 190zł z pobraniem mobilnym
Czas oczekiwania na wynik: do 7 dni

bottom of page