top of page

FABER - badanie przesiewowe w kierunku alergii IgE-zależnych:

dokładne, kompleksowe, unikalne i wszechstronne narzędzie

Test Faber jest najbardziej kompletnym narzędziem diagnostycznym dostępnym w diagnostyce alergii. Powstał w oparciu o najnowsza wiedzę w dziedzinie nanotechnologii do pomiaru swoistych IGE wobec 244 komponentów alergenowych,122 molekuł,122 ekstraktów alergizujących i 123 żródeł alergenowych. Wskazany u pacjentów z historią chorób alergicznych, gdy trudno ustalić przyczynę alergii, z alergią wieloważną, krzyżową, po przebytych reakcjach anafilaktycznych, ale tez do badań przesiewowych w kierunku alergii, czy postawienia wczesnej diagnozy. Można go wykonać w każdym wieku, nie wymaga odstawienia leków.

FABER to test in vitro służący do oznaczania swoistych immunoglobulin E (sIgE) w surowicy krwi.

Test FABER powstał dzięki połączeniu wiedzy ekspertów z dziedzin: diagnostyki multiparametrowej, biochemii białek, technologii informatycznej i diagnozy klinicznej, gdzie specjaliści używali innowacyjnych, multiparametrowych, testów immunologicznych w ocenie alergii u swoich pacjentów.

Nano-technologia FABER

Test Faber to opatentowana technologia nanocząsteczek na których prezentowane są alergeny. Jeśli, w surowicy pacjenta obecne są przeciwciała IgE – przyłączają się one do alergenów. Liczba przyłączonych sIgE do alergenów jest w następnych etapach wykonywania testu przeliczana a potem zaprezentowana w postaci wyniku.

Zastosowanie nanocząsteczek pozwala na indywidualne zoptymalizowanie każdego prezentowanego alergenu, przez co nawet w niewielkiej ilości surowicy można zbadać aż 244 komponenty alergenowe. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wyniki dla niemal wszystkich ważnych klinicznie molekuł, dzięki czemu jest to jedyny test, który pozwala uzyskać odpowiedzi tak wszechstronnie.

 

FABER komponenty alergenowe: Molekuły i Ekstrakty

Najwyższej jakości molekuły (pojedyncze komponenty alergenowe) i ekstrakty alergenowe (całe alergeny) uzyskiwane są od dostawców specjalizujących się w tej dziedzinie. Każdy preparat alergiczny jest sprawdzany pod kątem czystości i aktywności uczulającej za pomocą kilku metod zanim zostanie umieszczony na panelach testowych. Każdy alergenu został wybrany na podstawie znaczenia klinicznego, dokładnie oceniony i porównany do metod referencyjnych.

Testowanie ekstraktów alergenowych na teście FABER służy do potwierdzenia lub uzupełniania otrzymanego wyniku wobec pojedynczych molekuł alergenu, ponieważ nie wszystkie molekuły są dostępne w danym momencie do testowania.

 

Kiedy warto jest zrobić test FABER?

  • W przypadku alergii z zapaleniem błony śluzowej nosa, zapalenia spojówek, astmy, pokrzywki, pokrzywki, reakcji na pokarmy związanej z bólem brzucha i biegunką, uczulenia na owady lub lateks.

  • Kiedy pojawia się więcej niż jeden objaw w tym samym czasie i objawy są spowodowane przez różne czynniki je wywołujące.

  • Kiedy wprowadzona dieta ograniczająca podejrzane pokarmy nie przynosi rezultatów i jeśli unikanie alergenu nie przynosi poprawy twojego stanu zdrowia.

  • W przypadku wysokich wartości całkowitego IgE czy eozynofilów.

Badanie molekularne w nanotechnologii….

  • Zaawansowane

  • Kompleksowe

  • Precyzyjne

  • Czułe

Cena: 1950 zł

W cenie:

  • Indywidualna interpretacja online w systemie CDRS. Oprócz zwykłego wyniku pacjent otrzymuje dostęp do własnego konta na stronie www.caam-allergy.com. Dzięki temu może przeglądać wynik na laptopie, tablecie czy smartfonie. Interpretacja wyniku jest dynamiczna, pozwala na wyszukiwanie w różnych kategoriach, np. zgodnie ze źródłami alergenowymi,  strukturą tkanek czy rodziną białek (podobnych do siebie i występujących w różnych alergenach). Dodatkowo w systemie CDRS znajdują się informacje o występowaniu poszczególnych alergenów wraz z przypisanymi zdjęciami, a także opisy objawów towarzyszących danej alergii.

Czas oczekiwania na wynik: około 2 tygodnie.

Przedstawiamy nasze Warianty możliwości wykonania badania:

1. Zakup Zestawu Pobraniowego w sklepie internetowym i odesłanie materiału kurierem do nas

   Bardzo wygodna forma, która nie wymaga, aby pacjent jechał często wiele kilometrów do laboratorium, które wykonuje badanie. Wystarczy wykupić Zestaw Pobraniowy, który zostanie do Ciebie wysłany wg wybranej opcji. Następnie poproś pielęgniarkę/ratownika medycznego o pobranie materiału do naszej probówki wg załączonej instrukcji i odeślij do nas. Jeśli nie chcesz płacić za przesyłkę, skontaktuj się z nami, wyślemy Ci gotowy list przewozowy i kurier odbierze od Ciebie materiał. 

   

            Zestaw Pobraniowy: 

2. Zgłoś Wizytę Domową

    Pobranie materiału może odbyć się w Twoim domu. Nie musisz nigdzie jechać. Odwiedzi Cię wykwalifikowany personel pielęgniarski i dokona pobrania materiału, jest to taki sam zabieg jak pobranie krwi do każdego innego badania.

- W naszym rejonie działania  wizytę domową otrzymasz gratis (Piła, Chodzież, Czarnków, Wągrowiec, Oborniki)

- Wyjazdy poza strefę wiążą się z dodatkową opłatą, uzależnioną od odległości od naszej siedziby głównej. Wyjazdy są możliwe w każde wskazane miejsce, cena ustalana jest indywidualnie.

Skontaktuj się z nami, przygotujemy niezobowiązującą ofertę: 

Dziękujemy za wiadomość. Przygotujemy ofertę i odpiszemy na podany adres e-mail

bottom of page